Dermatologia

Trichogram / zeskrobiny skórne – umożliwiają rozpoznanie chorób pasożytniczych jak nużyca, świerzbowiec drążący i ektopasożytów.

Cytologia – badanie polegające na naniesieniu na szkiełko mikroskopowe materiału np. z guza lub jakiejkolwiek innej zmiany skórnej, wybarwieniu i ostatecznie oglądaniu pod mikroskopem. Absolutnie podstawowe badanie w dermatologii umożliwiające ocenę czy skóra objęta jest stanem zapalnym, procesem autoimmunologicznym czy nowotworowym.

Biopsja cienkoigłowa skóry – nasi pacjenci pięknie współpracują i niezwykle rzadko zwierzę poddawane jest sedacji. Jak sama nazwa wskazuje – igła jest tak cienka, że w większości przypadków pacjent nie reaguje na wkłucie.

Testy alergiczne i diagnostyka alergii pokarmowej.

Diagnostyka zaburzeń endokrynologicznych, które powodują zmiany skórne – niedoczynności tarczycy, nadczynności i niedoczynności kory nadnerczy.

Leczenie chorób uszu i diagnostyka choroby podstawowej – poprzedzone diagnostyka cytologiczna w celu weryfikacji co stanowi problem (drożdżaki, bakterie, alergia) i celowana terapia w tym kierunku.

Pobieranie materiału do badania bakteriologicznego, mykologicznego i histopatologicznego.