Diagnostyka laboratoryjna

Wykonywanie badań laboratoryjnych jest w wielu przypadkach niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy i wprowadzenia skutecznej terapii.

W naszej przychodni macie Państwo dostęp do:

Badanie hematologiczne – sprawdzenie parametrów takich jak poziom krwinek czerwonych, białych, poziomu hemoglobiny itd.

Badanie biochemiczne – w ten sposób sprawdzamy funkcjonowanie wątroby, nerek, trzustki i wielu innych narządów. Możemy ocenić czy zwierzę nie ma cukrzycy, niedoczynności tarczycy, choroby Cushinga itd.

Badanie moczu – niezbędne w diagnozowaniu zapalenia pęcherza moczowego o różnej etiologii, ocenie niewydolności nerek, diagnostyce cukrzycy itp.

Badanie kału

  • badanie parazytologiczne – badanie, które umożliwia stwierdzenie pasożytów w kale
  • badanie mikrobiologiczne – badanie, które umożliwia stwierdzenie m.in. przerost flory bakteryjnej jelit

Szybkie testy diagnostyczne – w kierunku parwowirozy, nosówki, białaczki kociej, giardii i wiele innych.

Cytologia – badanie dzięki któremu nie tylko prawidłowo zdiagnozujemy problemy skórne, ale także niezbędne w okulistyce, gastroenterologii (cytologia kału) aż po cytologię płynów z jam ciała.

Badanie histopatologiczne – umożliwia diagnostykę wycinków, guzów, bioptatów pobranych podczas zabiegów chirurgicznych i ocena ich charakteru zapalenie, nowotwór.

Menu

Obowiązuje rejestracja wizyt!

Zapraszamy do rejestracji online za pośrednictwem naszej strony internetowej. W trosce o wspólne bezpieczeństwo i wygodę naszych klientów, przyjmujemy tylko pacjentów umówionych wcześniej telefonicznie bądź online!

Jakie są plusy?
➡️ brak kolejek
➡️ brak zatłoczonej poczekalni
➡️ komfort i bezpieczeństwo

Jak umówić się na wizytę?
➡️ https://www.wettermin.pl/lecznice/bydgoszcz/2855

Osoby nieumówione zostaną przyjęte wyłącznie wtedy, gdy w danym momencie lekarz nie ma umówionego Pacjenta lub zostanie Państwu zaproponowany najbliższy wolny termin wizyty!